Senior Internet Cafe

Senior Internet Cafe

Senior Internet Cafe to projekt, którego pomysłodawcami są nasi wolontariusze. Połączyli oni to, co lubią najbardziej – pomoc innym oraz pracę z komputerami. Tak powstał projekt Senior Internet Cafe, czyli działanie skierowane dla seniorów, którzy chcą podszkolić swoje kompetencje cyfrowe. W ramach projektu seniorzy będą mogli wziąć udział w:

  1. Spotkaniach z komputerem, czyli warsztatach  z obsługi komputera czy też laptopa oraz wszystkich funkcji, które nam oferuje. Zorganizujemy najpierw spotkania o tematyce ogólnej – podstawowe czynności, jeśli chodzi o korzystanie z komputera. Następnie przeprowadzimy spotkania, w ramach których dotkniemy następującej tematyki: zakupy przez  Internet, Bezpieczeństwo w sieci, zdrowie on-line, bankowość elektroniczna, rozrywka i integracja przez Internet. Przyjmujemy wszystkich, niezależnie od poziomu. Nie warto się bać!
  2. Spotkania w Senior Internet Cafe, czyli w utworzonej przez nas kafejce dla seniorów. W ramach projektu przeprowadzimy kilka spotkań integracyjnych, nie o charakterze warsztatowym. Będziemy na nich rozwiązywać wasze problemy związane z obsługą komputera, a także zorganizujemy quizy z nagrodami, dotyczące materiału, którego nauczycie się podczas warsztatów.

Jeśli interesuje Cię powyższy opis, to skontaktuj się z nami. Możliwości jest parę:

  1. Telefonicznie: 605420320
  2. Mailowo: kreaktywni@onet.pl
  3. Osobiście: ul. Sienkiewicza 55, 90-009 Łódź

Projekt „Senior Internet Cafe” realizowany jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Unii Europejskiej.