Projekt „Bezpieczne zn@jomości”

W dobie powszechnego dostępu do Internetu, nawiązywanie kontaktów online stało się czymś całkowicie normalnym. Portale społecznościowe takie jak Facebook, Instagram czy randkowe jak Tinder, Badoo nadają się do tego idealnie. Czasem nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, jakie niebezpieczeństwa i zagrożenia mogą wynikać z nowych znajomości opartych tylko na rozmowie przez sieć, bez bezpośredniego kontaktu.

Projekt Bezpieczne zn@jomości (Szukanie znajomych w sieci) prowadzi Stowarzyszenie Kre-Aktywni. Czas trwania: 01.07.2022 – 30.06.2023.

Adresatami są wszyscy łodzianie poszukujący nowych znajomości w Internecie ­­­– niezależnie od wieku, płci czy orientacji seksualnej.

Wiedzę o zagrożeniach, udostępnianiu wrażliwych danych, nawiązywaniu kontaktów online i w realu, najpopularniejszych aplikacjach do nawiązywania nowych znajomości i wykrywaniu oszustw przekażemy w formie interaktywnych warsztatów. Opracujemy również 6 krótkich filmików, które w humorystyczny sposób podsumują wiedzę prezentowaną podczas zajęć.


Nasze postępy obserwuj na fanpage: https://www.facebook.com/BezpieczneZnajomosciKRE


Projekt „Szukanie znajomych w sieci” jest finansowany z budżetu Unii Europejskiej w ramach programu Europejski Korpus Solidarności.