Warsztaty kompetencji cyfrowych dla młodzieży

Rozpoczynamy rekrutację do projektu „Budujmy kompetencje cyfrowe od dziecka!”. Głównym celem projektu jest zwiększenie kompetencji cyfrowych u 80 dzieci w wieku 7-14 z łódzkich szkół podstawowych w okresie 01.09.2022 -31.08.2023, poprzez organizację warsztatów i gier miejskich.

Projekt „Budujmy kompetencje cyfrowe od dziecka!” to projekt, który został zainicjowany przez piątkę wolontariuszy – Michała, Julię, Bartka, Martynę i Marka. W ich imieniu zapraszamy wszystkie chętne dzieci oraz szkoły podstawowe do dołączenia do projektu. Biorąc udział uczestnik może liczyć na udział w cyklu warsztatów składających się z takich tematów jak:

1) Rozpoznawanie i weryfikowanie fake news’ów;

2) Personal branding w social media (jak dbać o własny wizerunek w mediach społecznościowych, czego nie udostępniać, czy wszystko w Internecie jest prawdziwe, czy wierzyć influencerom, itd)

3) Cyberzagrożenia i ich rodzaje. Ochrona przed cyberzagrożeniami.

Efektem warsztatów będzie większa świadomość dotycząca zagrożeń, jakie niesie za sobą Internet; większe bezpieczeństwo cyfrowe wśród młodzieży. Wszystko to doprowadzimy do wzrostu kompetencji cyfrowych u najmłodszych pokoleń.

Dodatkowo podczas warsztatów uczestnicy otrzymają materiały oraz poczęstunek.

Skontaktować można się:

-> mailowo: kreaktywni@onet.pl

-> telefonicznie: 506-118-127

 

Projekt jest finansowany ze środków budżetu Unii Europejskiej.